Hakkımızda

ALCAD Electronics S.L. temelleri 1987 yılında atılmıştır. Faaliyetlerini İspanyanın Irun şehrinde bulunan 16,000m2 kapalı alana sahip modern yeni fabrikasında yürüten firmamız, tüm AR-GE ve üretimini kendi fabrikasında yaptığı yaklaşık 2000 kalem ürün ile SMATV, IPTV, IP HEMŞİRE ÇAĞRI ve IP INTERKOM sistemlerinde dünyaca ünlü uluslararası bir markadır. Ürettiğimiz sistemlerin uluslararası standartlardaki tüm testlerini yapmaya haiz ileri teknoloji laboratuvarımızda çalışan 40 kişilik Ar-Ge mühendis kadromuz, sürekli gelişim stratejisini sağlamada ve müşteri taleplerine en etkili ve verimli şekilde cevap verme hedefine ulaşmada en önemli dayanağımız ve garantimizdir. Dünya genelinde Türkiye, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Dubai ve İspanya ile birlikte 5 ülkede kendi ofisi bulunmaktadır. 45 ten fazla ülkede yapmış olduğu dağıtım anlaşmaları ile ALCAD tam anlamıyla kurumsal ve küresel bir markadır.

ALCAD 2007 yılında doğrudan sermaye yatırımı ile ALCAD Elektronik Sanayi ve Anonim Şirketini kurmuş olup, 2007 yılından beri üretimini gerekleştirdiği tüm sistemlerin projelendirme, danışmanlık, satış ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir.

Bugüne kadar, aralarında ülke ekonomisine yön veren kamu ve özel kuruluşların projeleri de olmak üzere, sadece Türkiye pazarında 400 ün üzerinde projede ALCAD markası tercih edilmiştir. ALCAD, Türkiye’deki bu yatırım ile ülke ekonomisine de ihracat anlamında ciddi katkılar yapmaktadır. ALCAD marka multiswitch, yükseltici, bölücü ve priz ürünleri, Avrupa, Kuzey Afrika, Rusya ve Ortadoğu pazarına ihraç edilmektedir.

Ispanyol ALCAD S.L, 2014 AŞ Ağustos ayında başlayan ve 19 Haziran 2015 sonuçlanan ve anonim şirketlerde olağan olan hisse değişimi operasyonu geçirmiştir. Operasyon sonunda tüm firma hisseleri ve gayrimenkulleri ile birlikte, yeni ismi olan ALCAD Electronics S.L ile faaliyetlerini aynen sürdürmektedir.