Alcad Türkiye Hakkımızda

Alcad Elektronik Sanayi ve Anonim Şirketi, 2008 senesinde sektörümüzün öncü ve güçlü yerli üretici firması TELEtek Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ’nin %51 hakim ortaklığıyla kurulmuştur. Alcad marka tüm MB ve ML serisi multiswitchler, yükselticiler, DI serisi bölücüler, optik dağıtım ve BS-0100 serisi TV priz ürünlerinin tamamı veya bir kısmı doğrudan TELEtek fabrikasından temin edilmektedir.

%49 hisse sahibi Ispanyol Alcad firması ise, 2014 Ağustos’unda iflasını açıklamak zorunda kalmıştır. Bu çalkantılı dönemde TELEtek Elektronik AŞ ahde vefa ile hareket etmiş, zor zamanlarında ortağını yalnız bırakmamıştır. Nitekim Haziran 2015 tarihinde firmanın üretim hatlarının satışı Brantisqua adlı bir firmaya gerçekleşmiş, ardından da adını Alcad Electronics SL olarak değiştirmiştir.

Sadece headend transmodulator ürünleri Alcad İspanya’dan getirtilmekte olup, optik dağıtım ürünleri İngiliz Global Invacom firmasından, tüm pasif bölücüler Çin’den ve tüm multiswitchler Türkiye’den temin edilerek Alcad markası altında siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.